Info
 


Že rodinný festival? Zober so sebou kamošov, mladších súrodencov, rodičov, starkú a starkého a prídi si povegetiť a zažiť skvelé popoludnie. Živá hudba, diskusie, workshopy, kopec aktivít pre deti, pivo, skvelé jedlo, radosť a atmosféra, akú nikde inde nezažiješ! Len v malebnej dedinke Hontianske Nemce neďaleko Banskej Štiavnice, Krupiny a Dudiniec. Festival sa uskutoční 2.- 4.8. 2019 v časti Vinice, pár kilometrov od obce na otvorenej lúke v krásnej viničnej oblasti.


Informácie

VSTUPNÉ

- Základná permanentka stojí 25 eur. Je možné ju kúpiť v predpredaji do 1.8.2019 TU. Permanentka je platná na všetky tri dni (piatok, sobota, nedeľa doobedie). Jednodňové vstupenky nepredávame. Na mieste sa výška vstupného navýši na 30 eur. Tým, že je kapacita tento rok obmedzená na 2000 permanentiek, nevieme garantovať predaj lístkov na mieste počas festivalu. Odporúčame preto kúpiť lístky v predstihu.

- Zvýhodnené vstupné permanentiek je pre ZŤP a domácich s trvalým pobytom v Hontianskych Nemciach. Pri vstupné je potrebné sa preukázať preukazom ZŤP alebo občianskym preukazom, ktorý potvrdí trvalý pobyt pre miestnych. 

- Dôchodci od 65 rokov (vrátane) majú vstup na festival zadarmo

- Deti do 12 rokov majú vstup na festival zadarmo


PARKOVANIE

Za parkovanie na festivale Atmosféra sa neplatí. Počet miest je však obmedzený. Parkovacia plocha je vzdialená 500m od areálu festivalu. Odporúčame nechať auto doma a využiť dopravu vlakom či autobusom alebo sa zviesť spoločne autom s kamarátmi. 


KARAVANY A BUSY

Na festivale je možné zakempovať aj so svojím karavanom či busom v špeciálnom karavanom mestečku hneď vedľa areálu. Okrem blízkej dostupni areálu je výhodou aj prístupná elektrina, vlastné chemické toalety ako aj úžitková voda. Miesto je vhodné aj pre rodinky s deťmi,  keďže ide o pokojnú a tichú zónu v prírode mimo hluku hlavného stagu. Cena za karavanové miesto je 35 eur.  Cena zahŕňa náklady na elektrinu, vodu a toalety. Počet karavanových miest je limitovaný. Predaj karavan parkingu spustíme začiatkom marca. 


STANOVANIE

V areáli festivalu sa nachádza stanové mestečko. Za stanové miesto sa neplatí. Pri stanových mestečkách sú umiestnené chemické záchody. Stanové mestečko je situované v blízkosti areálu festivalu, kde sa nachádzajú sprchy s pitnou vodou.


INÉ MOŽNOSTI UBYTOVANIA

Odporúčame sa pozrieť na možnosti ubytovania na Starej Hore v Sebechleboch –  www.starahora.sk alebo ubytovanie v blízkosti Sv. Antona, Banskej Štiavnice alebo Krupiny. Bližšie možnosti ubytovanie ešte aktuálne nie sú dostupné.


DOBROVOĽNÍCTVO

Ak sa chceš naučiť niečo nové a zažiť Atmosféru aj z druhej strany, z pohľadu dobrovoľníka, ozvi sa na jano@festivalatmosfera.sk a prihlás sa TU.

Vyber si aktivitu, ktorá ťa najviac baví alebo, v ktorej sa chceš zlepšiť od vyberania vstupného, regulácie parkovania, stráženia vstupov, či rôznych manuálnych pomáhačkách. O jedlo a pitie a voľný vstup budeš mať postarané!


PREDAJCOVIA

Registrácia predajcov do handmade marketu je aktuálne spustená a je možné sa registrovať do 15.4.2019. Všetky informácie ohľadom podmienok a registrácie nájdeš TU.


KYVADLOVÁ DOPRAVA

Kyvadlová doprava bude premávať počas všetkých dní festivalu z dediny Hontianske Nemce na Vinice, kde sa festival uskutoční. Konkrétne časy budú upresnené pár dní pred festivalom.


HYGIENA

V areáli festivalu bude prístupných niekoľko chemických záchodov a niekoľko miest s úžitkovou vodou. V areáli budú prístupné aj sprchy. Okrem úžitkovej vody bude dostupná aj cisterna s pitnou vodou, z ktorej si návštevníci budú môcť naberať vodu. Odporúčame si priniesť vlastné fľaše alebo iné nádoby.


PSY

Festival Atmosféra je dog friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vodíku si psíka môžete priniesť so sebou.


OBMEDZENIA

Do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a rovnako aj návykové látky.

EKO festival

Ako môžeš pomôcť festivalu Atmosféra byť zelenší, redukovať odpad a chrániť prírodu?

Festival Atmosféra sa nachádza v krásnom areály lúky nad Hontianskými Nemcami a chceli by sme aby sa takýto aj zachoval a by sme našim správaním, čo najviac prispeli k ochrane nášho životného prostredia. Preto sme pre Vás, našich návštevníkov pripravili pár rád ako môžeme zredukovať odpad na Atmosfére a znížiť tak náš negatívny dopad na našu planétu.

  1. Zisti si, čo všetko bude poskytnuté na festivale a kriticky sa zamysli nad tým, čo skutočne budeš potrebovať. Čím menej si toho prinesieš, o to menej vecí sa budeš musieť starať, nájsť správny kontajner na vyhodenie a o to menej budeš stresovať pri balení na festival a z festivalu, kde sa môžeš ocitnúť pri balení unavený a v časovej tiesni.
  2. Prines si viacnásobné použiteľnú fľašu, ktorú si môžeš dopĺňať.
  3. Prines si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku) a pohár (máme aj festivalový znovupoužiteľný pohár prichystaný práve pre teba). Popros stánkarouv či by ti mohli dať ich jedlá do tebou donesenej nádobky. Takto ušetríš prírodu od odpadu z jednorazového príboru.
  4. Ak si chceš doniesť vlastné jedlo, skús si priniesť také, ktoré nevytvára toľko odpadu – prines si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.
  5. Ostatné jedlo si zabaľ do plastových znovupoužiteľných nádob. Dones si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.
  6. Ak si kúpiš jedlo a vznikne ti odpad, nájdi správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre teba pripravené koše na triedený odpad.
  7. Skús si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti. Internet je plný zaujímavých alternatív. Pomôžeš krásnej prírode v našom areáli.
  8. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Aj zdvihnutie jednej cigarety a je zahodenie do správneho koša veľmi pomôže. Ak si udržíš čistotu okolo stanu, nakazíš týmto pozitívnym príkladom ostatných.
  9. Pri balení si zbaľ všetko, čo si si na festival priniesol.