Info
 


Že rodinný festival? Zober so sebou kamošov, mladších súrodencov, rodičov, starkú a starkého a prídi si povegetiť a zažiť skvelé popoludnie. Živá hudba, diskusie, workshopy, kopec aktivít pre deti, pivo, skvelé jedlo, radosť a atmosféra, akú nikde inde nezažiješ! Len v malebnej dedinke Hontianske Nemce neďaleko Banskej Štiavnice, Krupiny a Dudiniec. Festival sa uskutoční 2.- 4.8. 2019 v časti Vinice, pár kilometrov od obce na otvorenej lúke v krásnej viničnej oblasti.


Informácie

PARKOVANIE

Parkovanie na festivale Atmosféra je rozdelené do dvoch sektorov. Sektor, ktorý sa nachádza v areáli festivalu má počet miest obmedzený a bude spoplatnený sumou 5 eur za jedno miesto. Lístky na parkovanie bude možné zakúpiť v predpredaji alebo na mieste. Druhý sektor, ktorý sa nachádza mimo areálu festivalu, no v jeho pešej dostupnosti, nebude spoplatnený a počet miest nebude ani limitovaný.


KARAVANY A BUSY

Na festivale je možné zakempovať aj so svojím karavanom či busom v špeciálnom karavanom mestečku hneď vedľa areálu. V karavanovom mestečku bude dostupná elektrina. Počet miest je obmedzený. Lístky v hodnote 15 eur za miesto, bude možné kúpiť v predpredaji alebo aj na mieste v prípade voľných miest. Cena zahŕňa náklady na elektrinu. Predpredaj bude spustený o niekoľko týždňov.


STANOVANIE

V areáli festivalu sa nachádza stanové mestečko. Za stanové miesto sa neplatí. Pri stanových mestečkách sú umiestnené chemické záchody, ale sú situované aj blízko areálu, kde sú prístupné sprchy a pitná či úžitková voda.


INÉ MOŽNOSTI UBYTOVANIA

Odporúčame sa pozrieť na možnosti ubytovania na Starej Hore v Sebechleboch –  www.starahora.sk alebo ubytovanie v blízkosti Sv. Antona, Banskej Štiavnice alebo Krupiny. Bližšie možnosti ubytovanie ešte aktuálne nie sú dostupné.


DOBROVOĽNÍCTVO

Ak sa chceš naučiť niečo nové a zažiť Atmosféru aj z druhej strany, z pohľadu dobrovoľníka, ozvi sa na jano@festivalatmosfera.sk a prihlás sa TU.

Vyber si aktivitu, ktorá ťa najviac baví alebo, v ktorej sa chceš zlepšiť od vyberania vstupného, regulácie parkovania, stráženia vstupov, či rôznych manuálnych pomáhačkách. O jedlo a pitie a voľný vstup budeš mať postarané!


PREDAJCOVIA

Registrácia predajcov do handmade marketu bude spustestená 15.1.2018.


KYVADLOVÁ DOPRAVA

Kyvadlová doprava bude premávať počas všetkých dní festivalu. Konkrétne časy budú upresnené pár dní pred festivalom.


HYGIENA

V areáli festivalu bude prístupných niekoľko chemických záchodov a niekoľko miest s úžitkovou vodou. V areáli budú prístupné aj sprchy. Okrem úžitkovej vody bude dostupná aj cisterna s pitnou vodou, z ktorej si návštevníci budú môcť naberať vodu. Odporúčame si priniesť vlastné fľaše alebo iné nádoby.


DETI, DÔCHODCOVIA A ZŤP

Deti do 12 rokov majú vstup na festival zadarmo. Dôchodcovia, ZŤP a miestni, ktorí majú trvalé bydlisko v Hontianskych Nemciach budú mať na vstupe zľavnené vstupné.

Pre poukázanie zľavy je potrebné u mladých do 18 rokov a domácich sa preukázať občianskym preukazom a dôchodcovia a ZŤP príslušným preukazom. Pokiaľ sa návštevník nepreukáže príslušným dokladom, nie je možné uplatniť zľavu.


PSY

Festival Atmosféra je dog friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vodíku si psíka môžete priniesť so sebou.


OBMEDZENIA

Do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a rovnako aj návykové látky.

EKO festival

Ako môžeš pomôcť festivalu Atmosféra byť zelenší, redukovať odpad a chrániť prírodu?

Festival Atmosféra sa nachádza v krásnom areály lúky nad Hontianskými Nemcami a chceli by sme aby sa takýto aj zachoval a by sme našim správaním, čo najviac prispeli k ochrane nášho životného prostredia. Preto sme pre Vás, našich návštevníkov pripravili pár rád ako môžeme zredukovať odpad na Atmosfére a znížiť tak náš negatívny dopad na našu planétu.

  1. Zisti si, čo všetko bude poskytnuté na festivale a kriticky sa zamysli nad tým, čo skutočne budeš potrebovať. Čím menej si toho prinesieš, o to menej vecí sa budeš musieť starať, nájsť správny kontajner na vyhodenie a o to menej budeš stresovať pri balení na festival a z festivalu, kde sa môžeš ocitnúť pri balení unavený a v časovej tiesni.
  2. Prines si viacnásobné použiteľnú fľašu, ktorú si môžeš dopĺňať.
  3. Prines si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku) a pohár (máme aj festivalový znovupoužiteľný pohár prichystaný práve pre teba). Popros stánkarouv či by ti mohli dať ich jedlá do tebou donesenej nádobky. Takto ušetríš prírodu od odpadu z jednorazového príboru.
  4. Ak si chceš doniesť vlastné jedlo, skús si priniesť také, ktoré nevytvára toľko odpadu – prines si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.
  5. Ostatné jedlo si zabaľ do plastových znovupoužiteľných nádob. Dones si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.
  6. Ak si kúpiš jedlo a vznikne ti odpad, nájdi správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre teba pripravené koše na triedený odpad.
  7. Skús si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti. Internet je plný zaujímavých alternatív. Pomôžeš krásnej prírode v našom areáli.
  8. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Aj zdvihnutie jednej cigarety a je zahodenie do správneho koša veľmi pomôže. Ak si udržíš čistotu okolo stanu, nakazíš týmto pozitívnym príkladom ostatných.
  9. Pri balení si zbaľ všetko, čo si si na festival priniesol.