Program


Program na Atmosféru 2020 budeme postupne dávať von ;) 

 

FALLGRAPP

Sami tvrdia, že je hudba vesmírom, v ktorom je všetko dovolené. V auguste sa u nás môžete tešiť na vyšperkovanú produkciu plnú atmosféry, ktorú k nám na lúku prinesie skupina Fallgrapp!

Skupina Fallgrapp spája elektroniku s husľovým triom, perkusiami, bicími, gitarou a vokálom. Netradične pracuje so slovenčinou a používa zaujímavo vrstvené aranžmány, ktoré vytvárajú zvukovú a harmonickú pestrosť. Skupina Fallgrapp má na konte dva albumy, niekoľko ocenení Radio_Head Awards Rádia_FM či vystúpení na najlepších festivaloch doma i v zahraničí. Prvýkrát sa predstavia na Festival Atmosféra 2019 už prvú augustovú sobotu!BILLY BARMAN

Kapela Billy Barman nám bude hrať v prvú augustovú sobotu!

Billy Barman patrí medzi najlepšie slovenské alternatívne kapely. Skupina opakovane žne úspechy v ankete Radio_Head Awards od Rádia_FM, vypredáva koncerty či pravidelne vystupuje na najväčších slovenských festivaloch. U nás si už raz zahrali v roku 2017 a vracajú sa späť!MEDIAL BANANA

Zmyselne pestrý, súkromný vesmír, vytvorí v piatok, 2. augusta, na našej lúke skupina MEDIAL BANANA!

Bratislavská reggae skupina alebo ako sami seba nazývajú reggae rockers from the heart of Europe pôsobí na scéne už 10 rokov a prakticky od svojho vzniku sa stala ikonou vo svojom žánri! Medial Banana bude v Hontianskych Nemciach.B-COMPLEX

B-Complex (Matia Lenická) je slovenská a medzinárodne známa producentka a DJ-ka z Bratislavy. V roku 2008 ju preslávil singel Beautiful Lies, ktorý bol vydaný v svetovom nezávislom drum&bass vydavateľstve Hospital Records a v roku 2010 ju Rádio_FM vyhlásilo za objav roka. Matia sa odvtedy stala v drum&bassovom svete pojmom a odohrala stovky koncertov po celom svete. V roku 2016 získala cenu Radio_Head Awards za singel roka (Past Lessons For The Future).PUDING PANI ELVISOVEJ

Najprv click a potom kick, nastav snare a sa! Zblázniš od radosti, lebo Pudingáči z Košíc v aute na ceste smerujú v auguste do Hontianskych Nemiec na Festival Atmosféra 2019! A čo ty?

Puding Pani Elvisovej je hudobná formácia, ktorej úplné začiatky siahajú až do roku 1995, no debutový album Automati vyšiel až v roku 2004. Píšu hravé texty, hrajú silné džemy, majú za sebou stovky odohraných koncertov na festivaloch doma i v zahraničí, plné kluby či tri ocenenia Radio_Head Awards ako najlepšia koncertná kapela! Tešíme sa, že si to Puding pani Elvisovej mieri v lete k nám!


LONGITAL SUITA

Von, von, von je cesta, ktorá vedie na Festival Atmosféra 2019, kde oči oprieš o les a dušu o hudbu ❤️ Polovica zoskupenia sa vracia po dvoch rokoch, sláčikové kvarteto si to u nás na lúke vyskúša prvýkrát. V auguste privítame projekt LONGITAL SUITA!

Radosť, sebavedomie, odvaha, divokosť a temperament. Spojenie skupiny Longital so sláčikovým kvartetom búra všetky konvencie alternatívnej/rockovej a vážnej hudby. Vzniklo ako jednorazový projekt spojenia piesní skupiny Longital so sláčikmi pre festival komornej hudby Konvergencie 2015, no nadšené reakcie viedli k vydaniu CD, turné po Slovensku či vystúpeniam na viacerých slovenských festivaloch. 


SISA FEHÉR & VLADKO MIKLÁŠ - BARDO

Smrť a znovuzrodenie. Najrozličnejšie emocionálne stavy vychádzajúce z prírody vtesnané do básní, jemné i naliehavé. Magický svet podčiarknutý slovenským folklórom, meditatívna i urgujúca Atmosféra zároveň. Toto je Bardo

Sisa Fehér je slovenská multižánrová speváčka, textárka a skladateľka. Vladko Mikláš je slovenský gitarista, multiinštrumentalista a skladateľ. Cesty oboch sa pretli a vzniklo Bardo. Projekt i rovnomenný album Sisy Fehérovej. Bardo ponúka neopísateľný zážitok, keď umelci stavajú na harmonicky navrstvených a zafarbených vokáloch, ku ktorým podávajú aktuálne poetické výpovede. Veľmi sa tešíme, že náš Festival Atmosféra 2019 dotvorí BARDO by Sisa & Vladko!


CAPRE

Zo Šale nie je len šaliansky Maťko, vzniká tam často aj dobrá muzika! Jenou z nich je aj entovíchor Capre. Nepoznáš? Zmení sa!
Šaliansky ethnofusion band, miešajúci prírodné zvuky etnických hudobných nástrojov ako indická Sitar, turecký Saz či austrálske Didgeridoo, so silnou jazz-rockovou rytmikou. Spája bez predsudkov hudbu všetkých rás a kontinentov do výbušnej zmesi, ktorá dokazuje, že hudbu a tanec majú všetci ľudia na Zemi spoločnú bez ohľadu na národnosť a vierovyznanie. Festival Atmosféra 2019 a Capre rozvlní po zotmení aj vaše boky!

BLANCH

Jemný precítený, no zato silnou atmosférou nabitý indie-folk k nám na Festival Atmosféra 2019 v auguste prinesie začínajúca speváčka Blanch!

Blanch začala produkovať hudbu ako sólo projekt v roku 2016 a jej skladby sú krásnym spojením folku, popu a soulu a jazzu. Na slovenskej scéne sa úspešne presadila s piesňou Over Hills, ktorá je z pripravovaného albumu Delusion. Blanch bola tento rok nominovaná na Radio_Head Awards, kde získala cenu nadácie Advance Investments.ZRNÍ

Dej si pozor na les, ať te nespolkne Hýkal! Toto nie je aprílový žart, ale augustový sen. Veľmi sa tešíme, že u nás v prvú augustovú sobotu vystúpi poprvýkrát interprét od susedov - jednotka na českej alternatívnej scéne - skupina Zrní!

Skupina Zrní je hra, nežný atribut, kladenskej uhelnej zen. Vznikla v roku 2001, na konte má 7 albumov a najnovšie EP Spící. Zrní hráva krásny lyrický folkrock inšpirovaný prírodou, krajinou, ale aj súčasnou rýchlou spoločnosťou. Počas svojej kariéry spolupracovali napríklad s Markétou Irglovou, Pjonim, skupinou Korben Dallas, s ktorou majú za sebou spoločné česko-slovenské turné a mnohými ďalšími.


CLUBE DE ESQUIAR

Gitara s dôrazom na predošlý a nasledujúci akord, bicie s dôrazom na doby medzi údermi, spev s dôrazom na priestor medzi Minas a Gerais. Zažite post-brazílske zoskupenie z Banskej Bystrice - Clube de Esquiar.

Tvorba Clube de esquiar je ovplyvnená najmä brazílskou hudbou 70. rokov. V roku 2018 pokrstili svoj prvý demo album obsahujúci naspievané básne lisabonského básnika Fernanda Pessoa v portugalčine. Vizuálnu stránku koncertov má na svedomí výtvarník Marián Vredík so svojimi fragmentárnimi projekciami.KATKA KOŠČOVÁ, MARTIN GEIŠBERG, MAREK GEIŠBERG A DANIEL ŠPINER

Bez Martina Geišberga by atmosféra Atmosférou nebola. Dvakrát nás už na lúke svojou hudbou potešil, roztancoval, a ani tento rok to nebude inak. Martin Geišberg so svojím bratom Marekom a klavirista Daniel Špiner prídu aj toto leto - poprvýkrát sa však k chlapcom na pódiu pridá aj Katka Koščová!

Katkina poetická autorská tvorba a Martinove unikátne pesničkárstvo zazneje v Hontianskych Nemciach na Festivale Atmosféra 2019 už prvú augustovú sobotu!ARCHÍVNY CHLAPEC

Archívny Chlapec
 - Richard Vávra - má na konte zatiaľ 2 albumy. Kým prvý sa vyznačoval naliehavými textami a tenznou atmosférou, druhý je plný zvukov a chuti experimentovať. Oba si našli svojich fanúšikov a veríme, že sa k nim pridáš i ty, už prvú augustovú sobotu!

MARIÁN SLÁVKA A BEATA HLAVENKOVÁ

Marián Slávka
 je bubeník, klavirista, skladateľ, učiteľ. V súčasnosti pôsobí v kapelách Longital a Talent Transport. Na konci roka 2017 vydal svoj debutový album vLáska, ktorý je odtlačkom jeho duše. Klavírnou múzou mu je skvelá česká klaviristka a skladateľka Beata Hlavenková.

FOLK&BASS ORCHESTRA

Projekt Folk&Bass Orchestra kombinuje živé hranie na ľudových nástrojoch a elektronických mašinkách s predpripravenými loopmi. Na ľudové nástroje hrá jediný profesionálny výrobca gájd na Slovensku Juraj Dufek, syntetizátor, looper a sampler obsluhuje klávesák Mišo Veslo, groovy a beaty tvorí Robo Sedílek, ktorý je tieňovým, nevystupujúcim členom kapely. Výsledkom je čosi, čo títo páni pomenovali "folk&bass".

N3O

Slnečné reggae s príchuťou slovenskej ľudovky obohatené o pozitívne a uvedomelé texty. Toto je tvorba skupiny N3O, ktorá toto leto vystúpi ja na našom Festival Atmosféra 2019 


Žena v lesoparku

Skupina Žena z lesoparku vznikla koncom 90-tych rokov, ich pesničky si hneď našli svojich fanúšikov a zaradili sa vtedy k najhranejším. Skupina okolo frontmana Šarkana má na konte 3 albumy, množstvo odohraných koncertov či predskakovanie menám ako The Cranberries, Anastacia či Jamiroquai.Ecstatic dance


Ecstatic dance - vedomý tanec, pri ktorom sa aktivuje duch, oslobodí myseľ a telo sa očistí od stagnujúcej energie

Eniesa & Le'Murs


Eniesa alebo San. je košická speváčka, muzikantka a autorka, ktorej tretí album vznikol pred rokom v košickom UnderGroove Records v spolupráci s Pavlom Jeňom (IMT Smile, Cha Bud!). Okrem autorskej hudby San. tvorí aj hudbu do filmov či rôznožánrových predstavení. Jej tvorbu už roky obohacuje mnoho hostí a spriatelených muzikantov, s ktorými vystupuje pod menom Eniesa & Le´Murs. Spolu vytvárajú nové aj poznané svety v ušiach poslucháčov.

Ankramu


Ankramu je zoskupenie špičkových muzikantov z rôznych hudobných projektov (Cluster ensemble, Katarzia band, Stroon live, Fallgrapp, Vertigo a i.), ktoré má na konte doposiaľ dva albumy - ten posledný vyšiel v roku 2018. Ankramu hrá postrockový psychedelický rock a štrukturované elektronické grooves s jazzovým nadhľadom, svojráznu atmosféru dotvárajú lyrické, ba až baladické slovenské texty.