Festival Atmosféra 2021  je vypredaný. Lístky nebude možné kúpiť ani na mieste. Pokiaľ ste si kúpili karavanový lístok, ten vám umožňuje len vstup do karavanovej zóny - do festivalového areálu potrebujete štandardnú festivalovú vstupenku. 

 
 
 

PARKOVANIE

Za parkovanie na festivale Atmosféra sa neplatí. Počet miest je však obmedzený. Parkovacia plocha je vzdialená 500m od areálu festivalu. Odporúčame nechať auto doma a využiť dopravu vlakom či autobusom alebo sa zviesť spoločne autom s kamarátmi. Napríklad na Facebooku sa môžete pridať do skupiny FESTIVAL ATMOSFÉRA - DOPRAVA a nájsť odvoz alebo spolujazdcov. Nájdete nových kamošov, na cestách bude o pár áut menej a ešte vás to vyjde aj lacnejšie. 

KARAVANY A BUSY

Na festivale je možné zakempovať aj so svojím karavanom či busom v špeciálnom karavanovom mestečku hneď vedľa areálu. Okrem blízkej dostupnosti areálu je výhodou aj prístupná elektrina, vlastné chemické toalety, ako aj úžitková voda. Miesto je vhodné aj pre rodinky s deťmi,  keďže ide o pokojnú a tichú zónu v prírode mimo hluku hlavného stagu. Cena za karavanové miesto je 30 €.  Cena zahŕňa náklady na elektrinu, vodu a toalety. Karavanové miesto si môžete zakúpiť ONLINE aj na tomto linku. KARAVAN TICKET v sebe NEZAHŔŇA vstupenku na samotný festival.

Odporúčame s kúpou nečakať, kapacita karavanového mestečka je OBMEDZENÁ.

KYVADLOVÁ DOPRAVA

Kyvadlová doprava bude premávať v piatok z Hontianskych Nemiec do areálu festivalu (na Vinice, kde sa festival uskutoční), v nedeľu zas naspäť. Kyvadlová doprava je zadarmo a premávať bude v nasledovných časoch:

PIATOK
zo zastávky Hontianske Nemce, kultúrny dom -> smer Vinice (areál festivalu)

15.45 hod.
16.30 hod.
17.00 hod.
18.00 hod.
18.45 hod.
19.45 hod.

NEDEĽA

z areálu festivalu -> smer Hontianske Nemce, kultúrny dom

10.00 hod.
12.00 hod.

KONTAKT NA TAXI (spoplatnené podľa ich cenníka):
Express taxi Krupina (0904404900)

   

 

STANOVANIE

V areáli festivalu sa nachádza stanové mestečko. Za stanové miesto sa neplatí. Pri stanových mestečkách sú umiestnené chemické záchody. Stanové mestečko je situované v blízkosti areálu festivalu, kde sa nachádzajú sprchy s pitnou vodou.

HYGIENA

V areáli festivalu bude prístupných niekoľko chemických záchodov a niekoľko miest s úžitkovou vodou. V areáli budú prístupné aj sprchy. Okrem úžitkovej vody bude dostupná aj cisterna s pitnou vodou, z ktorej si návštevníci budú môcť naberať vodu. Odporúčame si priniesť vlastné fľaše alebo iné nádoby.

PSY

Festival Atmosféra je dog-friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vôdzke si psíka môžete priniesť so sebou. 

OBMEDZENIA

Do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a návykové látky.

URČITE SI NEZABUDNITE

Tu nájdete stručný zoznam vecí, ktoré by ste si nemali zabudnúť zobrať tak, aby ste Atmosféru prežili skutočne naplno. Nezabudnite si: 
- opaľovací krém, prikrývku hlavy a pršiplášť (buďte pripravení na obidva varianty počasia), 
- hotovosť (v celom areáli nebude možné platiť kartou. Kartou bude možné zaplatiť iba MERCH v infostánku. Najbližší bankomat sa nachádza v Krupine - cca. 15 km od Atmosféry);
- potrebné lieky
- doklady totožnosti
- oblečenie do tepla aj do chladu
- vstupenku (stačí ukázať v telefóne, tlačiť ju nemusíte), 
- plavky
- externú nabíjačku

EKO festival

Ako môžeš pomôcť festivalu Atmosféra byť zelenší, redukovať odpad a chrániť prírodu?

Festival Atmosféra sa nachádza v krásnom areáli lúky nad Hontianskymi Nemcami a chceli by sme, aby sa takto aj zachoval. Radi by sme tiež naším správaním čo najviac prispeli k ochrane životného prostredia. Preto sme pre vás, našich návštevníkov pripravili pár rád ako môžeme zredukovať odpad na Atmosfére a znížiť tak náš negatívny dopad na našu planétu.

1. Zistite si, čo všetko bude poskytnuté na festivale a kriticky sa zamyslite nad tým, čo skutočne budete potrebovať. Čím menej si toho prinesiete, o to menej vecí sa budete musieť starať, hľadať správny kontajner na vyhodenie a o to menej budete stresovať pri balení na festival a z festivalu.

2. Prineste si viacnásobne použiteľnú fľašu, ktorú si môžete dopĺňať pitnou vodou. 

3. Prineste si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku) a pohár (máme aj festivalový znovupoužiteľný pohár pripravený práve pre vás). Poproste stánkarov, či by vám mohli dať ich jedlá do vami donesenej nádobky. Takto ušetríte prírodu od odpadu z jednorazového príboru.

4. Ak si chcete doniesť vlastné jedlo, skúste si priniesť také, ktoré nevytvára toľko odpadu – prineste si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.

5. Ostatné jedlo si zabaľte do plastových znovupoužiteľných nádob. Doneste si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.

6. Ak si kúpite jedlo a vznikne vám odpad, nájdite správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre vás pripravené koše na triedený odpad.

7. Skúste si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti. Internet je plný zaujímavých alternatív. Pomôžete krásnej prírode v našom areáli.

8. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Aj zdvihnutie jednej cigarety a jej zahodenie do správneho koša veľmi pomôže. Ak si udržíte čistotu okolo stanu, nakazíte týmto pozitívnym príkladom ostatných.

9. Pri balení si zbaľte všetko, čo ste si na festival priniesli.