VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

 

Že rodinný festival? Zober so sebou kamošov, mladších súrodencov, rodičov, starkú a starkého a prídi si povegetiť a zažiť skvelé popoludnie. Živá hudba, diskusie, workshopy, kopec aktivít pre deti, pivo, skvelé jedlo, radosť a atmosféra, akú nikde inde nezažiješ! Len v malebnej dedinke Hontianske Nemce neďaleko Banskej Štiavnice, Krupiny a Dudiniec. Festival sa uskutoční 2.- 4.8. 2019 v časti Vinice, pár kilometrov od obce na otvorenej lúke v krásnej viničnej oblasti.

 
 
 
 

Informácie

 

URČITE SI NEZABUDNI

Tu nájdete stručný zoznam vecí, ktoré by ste si nemali zabudnúť zobrať tak, aby ste Atmosféru prežili skutočne naplno. Nezabudnite si: 
- opaľovací krém, prikrývku hlavy a pršiplášť (buďte pripravení na obidva varianty počasia), 
- hotovosť (v celom areáli nebude možné platiť kartou. Kartou bude možné zaplatiť iba MERCH v infostánku. Najbližší bankomat sa nachádza v Krupine - cca. 15 km od Atmosféry);
- potrebné lieky
- doklady totožnosti
- oblečenie do tepla aj do chladu
- vstupenku (stačí ukázať v telefóne, tlačiť ju nemusíte), 
- plavky
- externú nabíjačku


VSTUPNÉ

- Základná permanentka stojí 25 eur. Je možné ju kúpiť v predpredaji do 1.8.2019 TU. Permanentka je platná na všetky tri dni (piatok, sobota, nedeľa doobedie). Jednodňové vstupenky nepredávame. Na mieste sa výška vstupného navýši na 30 eur. Tým, že je kapacita tento rok obmedzená na 2000 permanentiek, nevieme garantovať predaj lístkov na mieste počas festivalu. Odporúčame preto kúpiť lístky v predstihu.

- Zvýhodnené vstupné permanentiek je pre ZŤP a domácich s trvalým pobytom v Hontianskych Nemciach. Pri vstupné je potrebné sa preukázať preukazom ZŤP alebo občianskym preukazom, ktorý potvrdí trvalý pobyt pre miestnych.

- Dôchodcovia od 65 rokov (vrátane) majú vstup na festival zadarmo.

- Deti do 12 rokov majú vstup na festival zadarmo.


PARKOVANIE

Za parkovanie na festivale Atmosféra sa neplatí. Počet miest je však obmedzený. Parkovacia plocha je vzdialená 500m od areálu festivalu. Odporúčame nechať auto doma a využiť dopravu vlakom či autobusom alebo sa zviesť spoločne autom s kamarátmi. Napríklad na Facebooku sa môžeš pridať do skupiny FESTIVAL ATMOSFÉRA - DOPRAVA a nájsť odvoz alebo spolujazdcov. Nájdeš nových kamošov, na cestách bude o pár áut menej a ešte ťa to vyjde aj lacnejšie. 


KYVADLOVÁ DOPRAVA

Kyvadlová doprava bude premávať počas všetkých dní festivalu z dediny Hontianske Nemce na Vinice, kde sa festival uskutoční. Vlaky boli síce do Hontianskych Nemiec od začiatku roka obnovené, avšak presne v piatok budú mať výluku na trase Krupina - Hontianske Nemce. To ale nič nemení na tom, že sa vieš do Hontianskych Nemiec a na festival Atmosféra dopraviť aj napriek týmto okolnostiam. Posilnené vlaky od Zvolena ťa vyložia v Krupine, kde ťa počká autobus, ktorý ťa zavezie do Hontianskych Nemiec.

Z centra dediny (od autobusovej zastávky kult. dom) budeš mať zabezpečenú kyvadlovú dopravu priamo k areálu, vďaka ekologickým taxíkom Express TAXI Krupina.

KYVADLOVÁ DOPRAVA bude premávať na trase Hontianske Nemce, kultúrny dom - Festival Atmosféra v časoch:
PIATOK 2. AUGUST
14:00
15:10
16:10
17:00
18:35
SOBOTA 3. AUGUST
11:30
13:15
Pri odchode domov budú zabezpečené autobusy, ktoré vyrazia od areálu festivalu na smer Banská Bystrica a Zvolen. LÍSTOK NA AUTOBUS budete môcť zakúpiť v infostánku počas konania festivalu alebo v nedeľu ráno. Odporúčame kúpiť ho už v piatok alebo v sobotu, lebo kapacita miest je obmedzená.
Autobusy budú opúšťať lúku v nedeľu o 9:45 a budú mať zastávky Krupina, aut. stanica -> Zvolen, aut./vlak. stanica -> Banská Bystrica, aut. stanica (konečná).
Ak máš záujem o tento spôsob dopravy, predrezervuj si svoje miesto tu: http://bit.ly/AtmosféraAutobusy

 

KARAVANY A BUSY

Na festivale je možné zakempovať aj so svojím karavanom či busom v špeciálnom karavanovom mestečku hneď vedľa areálu. Okrem blízkej dostupnosti areálu je výhodou aj prístupná elektrina, vlastné chemické toalety, ako aj úžitková voda. Miesto je vhodné aj pre rodinky s deťmi,  keďže ide o pokojnú a tichú zónu v prírode mimo hluku hlavného stagu. Cena za karavanové miesto je 35 eur.  Cena zahŕňa náklady na elektrinu, vodu a toalety. 

UPDATE: Dovoľujeme si vás informovať, že karavanové mestečko je vypredané. 


STANOVANIE

V areáli festivalu sa nachádza stanové mestečko. Za stanové miesto sa neplatí. Pri stanových mestečkách sú umiestnené chemické záchody. Stanové mestečko je situované v blízkosti areálu festivalu, kde sa nachádzajú sprchy s pitnou vodou.


HYGIENA

V areáli festivalu bude prístupných niekoľko chemických záchodov a niekoľko miest s úžitkovou vodou. V areáli budú prístupné aj sprchy. Okrem úžitkovej vody bude dostupná aj cisterna s pitnou vodou, z ktorej si návštevníci budú môcť naberať vodu. Odporúčame si priniesť vlastné fľaše alebo iné nádoby.


DOBROVOĽNÍCTVO

Ak sa chceš naučiť niečo nové a zažiť Atmosféru aj z druhej strany, z pohľadu dobrovoľníka, ozvi sa na martin@festivalatmosfera.sk a prihlás sa TU.

Vyber si aktivitu, ktorá ťa najviac baví, alebo v ktorej sa chceš zlepšiť od vyberania vstupného, regulácie parkovania, stráženia vstupov, či rôznych manuálnych pomáhačkách. O jedlo, pitie a voľný vstup budeš mať postarané!

PREDAJCOVIA

Registrácia predajcov do handmade marketu je aktuálne spustená a je možné sa registrovať do 15.4.2019. Všetky informácie ohľadom podmienok a registrácie nájdeš TU.


PSY

Festival Atmosféra je dog friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vodíku si psíka môžete priniesť so sebou.


OBMEDZENIA

Do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a rovnako aj návykové látky.


EKO festival

Ako môžeš pomôcť festivalu Atmosféra byť zelenší, redukovať odpad a chrániť prírodu?

Festival Atmosféra sa nachádza v krásnom areáli lúky nad Hontianskymi Nemcami a chceli by sme, aby sa takto aj zachoval. Radi by sme tiež naším správaním čo najviac prispeli k ochrane životného prostredia. Preto sme pre Vás, našich návštevníkov pripravili pár rád ako môžeme zredukovať odpad na Atmosfére a znížiť tak náš negatívny dopad na našu planétu.

1. Zisti si, čo všetko bude poskytnuté na festivale a kriticky sa zamysli nad tým, čo skutočne budeš potrebovať. Čím menej si toho prinesieš, o to menej vecí sa budeš musieť starať, nájsť správny kontajner na vyhodenie a o to menej budeš stresovať pri balení na festival a z festivalu, kde sa môžeš ocitnúť pri balení unavený a v časovej tiesni.

2. Prines si viacnásobné použiteľnú fľašu, ktorú si môžeš dopĺňať.

3. Prines si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku) a pohár (máme aj festivalový znovupoužiteľný pohár prichystaný práve pre teba). Popros stánkarov, či by ti mohli dať ich jedlá do tebou donesenej nádobky. Takto ušetríš prírodu od odpadu z jednorazového príboru.

4. Ak si chceš doniesť vlastné jedlo, skús si priniesť také, ktoré nevytvára toľko odpadu – prines si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.

5. Ostatné jedlo si zabaľ do plastových znovupoužiteľných nádob. Dones si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.

6. Ak si kúpiš jedlo a vznikne ti odpad, nájdi správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre teba pripravené koše na triedený odpad.

7. Skús si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti. Internet je plný zaujímavých alternatív. Pomôžeš krásnej prírode v našom areáli.

8. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Aj zdvihnutie jednej cigarety a je zahodenie do správneho koša veľmi pomôže. Ak si udržíš čistotu okolo stanu, nakazíš týmto pozitívnym príkladom ostatných.

9. Pri balení si zbaľ všetko, čo si si na festival priniesol.