Q & A 2021

Odpovede na najčastejšie kladené otázky

Kedy sa uskutoční festival Atmosféra 2021?

Deviaty ročník festivalu Atmosféra sa uskutoční 6. - 8.augusta 2021 v Hontianskych Nemciach na festivalovej lúke.


Prečo ste sa rozhodli pre menšiu verziu festivalu? Nie je možné zorganizovať Atmosféru v plnej kapacite?

Aj napriek tomu, že festival Atmosféra s plnou kapacitou by sme produkčne dokázali zorganizovať tak, aby bola bezpečným podujatím, možnosť organizovať festivaly s kapacitou vyššou ako je 1000 ľudí bola na leto 2021 odborníčkami a odborníkmi vylúčená.


Súčasná situácia sa vyvíja priaznivo. Čo sa stane, keď sa zmení?

Súčasný vývoj, ako aj možnosť očkovania do nás vkladajú veľa nádeje a radosti. Myslíme si, že práve očkovanie je najlepšou cestou k opätovnému vráteniu sa do našich bežných životov. Spolu s kultúrou, festivalmi a Atmosférou. Pri dodržiavaní opatrení a preočkovania veľkej časti populácie by sa trend zlepšujúceho sa stavu pandémie mal zlepšovať, čo nám dovoľuje organizovať hromadné podujatia aj počas tohto leta. Samozrejme v prípade radikálne sa zhoršujúcej situácie sme pripravení urobiť zásadné rozhodnutia. Zdravie a bezpečnosť nás všetkých je prvoradá.


Platí môj lístok, ktorý som si kúpil/a na Atmosféru 2020?

Áno, pokiaľ ste nepožiadali o vrátenie peňazí vo formulári, ktorý vám bol zaslaný spoločnosťou Tootoot po ohlásení presunu festivalu počas minulého roku. Rovnako to platí aj pre tlačené a drevené vstupenky kúpené cez náš e-shop.


Je možné vrátiť lístok, ktorý som si zakúpil na festival Atmosféra ešte minulý rok?

Žiaľ, už nie. Vstupenky bolo možné refundovať do konca minulého roka t. j. do 31. 12. 2020.


V minulom roku som si zakúpil vstupenku na Caravan parking. Platí mi pre tento ročník?

Samozrejme, pokiaľ ste vstupenku na Caravan parking nevrátili, platí aj pre tento ročník.


Máme zakúpené vstupenky pre deti do 12 rokov resp. pre seniorov. Platia aj tie?

Áno, rovnako aj vstupenky pre deti do 12 rokov a seniorov nad 65 rokov sú platné a môžete ich využiť pre tento ročník. Vstupenky pre tieto vekové kategórie sú zdarma a sú kvôli kapacite obmedzené. Pre vstup na festival je však nevyhnutné si ich “vyklikať” resp. zakúpiť ako klasickú vstupenku.


Čo keď mám vstupenku na Nádych s Atmosférou, ktorý sa mal konať minulý rok?

To by sa nemalo stať, keďže vstupné vám bolo po zrušení mini-festivalov automaticky vrátené na váš účet, z ktorého ste vstupenku kupovali. V prípade, že sa tak nestalo nás, prosím, kontaktujte na info@festivalatmosfera.sk. 


Dokedy sa budú predávať vstupenky na festival Atmosféra 2021?

Do 5. augusta 2021 alebo do ich vypredania. Tento rok je kapacita festivalu striktne určená na 1000 návštevníkov, preto vám odporúčame s kúpou vstupeniek zbytočne nečakať. Približne tretina lístkov je predaná už v tejto chvíli.


Čo sa stane s mojím lístkom, keď sa festival kvôli opatreniam zruší?

Buď si budete môcť lístok opäť presunúť na rok 2022 alebo vám vstupné vrátime.


Ako budete riešiť bezpečnostné opatrenia na festivale?

O konkrétnych bezpečnostných opatreniach budeme informovať v dostatočnom predstihu všetkých našich návštevníkov. Samozrejme budeme dodržiavať všetky stanovené opatrenia, ako aj hľadať doplnkové riešenia, ktoré festival budú robiť bezpečným miestom na prežitie letného víkendu v kruhu svojich najbližších. Plánujeme zriadiť mobilné odberné miesto (MOM) pre antigénové testovanie priamo pri vstupe do areálu, pričom návštevníci sa budú môcť pretestovať aj počas konania festivalu.

Samozrejmosťou je dodržiavanie hygienických nariadení, vytvorenie bezpečných zón na konzumáciu jedla, ako aj nosenie respirátorov v prípade potreby.

V prípade, že bude mať potenciálny návštevník pri vstupe do areálu pozitívny antigénový test, do areálu ho nebudeme môcť pustiť.


Ako bude vyzerať festival Atmosféra 2021?

Kvôli opatreniam bude Atmosféra obmedzená na kapacitu 1000 návštevníkov. Hudobný a sprievodný program však bude bohatý na koncerty, hudobné vystúpenia, diskusie, workshopy, jogy, divadlá, aktivity pre deti, tak ako ju poznáte z minulých ročníkov. Kvalitu a pestrosť programu, rovnako aj pocit festivalu a skutočnej Atmosféry plánujeme zanechať.


Kedy sa môžem tešiť na mená interpretov, ktorí vystúpia na Atmosfére tento rok?

Mená účinkujúcich, ako aj aktivity sprievodného programu začneme komunikovať začiatkom júna. No už dnes vám môžeme povedať, že sa máte na čo tešiť. 


Všetky ostatné otázky týkajúce sa festivalu nájdete v sekcií INFO. V prípade, že ste nenašli odpoveď na vašu otázku, napíšte nám ju na info@festivalatmosfera.sk.