Festival Atmosféra

Festival Atmosféra

https://www.instagram.com/festival_atmosfera/

Informácie

Že rodinný festival? Zober so sebou kamošov, mladších súrodencov, rodičov, starkú a starkého a prídi si povegetiť a zažiť skvelé popoludnie. Živá hudba, diskusie, workshopy, kopec aktivít pre deti, úsmev, pivo, skvelé jedlo, radosť a atmosféra, akú nikde inde nezažiješ! Len v malebnej dedinke Hontianske Nemce neďaleko Banskej Štiavnice, Krupiny a Dudiniec. Festival sa uskutoční 3.- 4.8. 2018 v časti Vinice, pár kilometrov od obce na otvorenej lúke v krásnej viničnej oblasti.

EXPRES NA ATMOSFÉRU

Počas prvého augustového víkendu bude obnovené 15 rokov nefunkčné vlakové spojenie na trati Zvolen – Šahy a Festival Atmosféra ti prináša možnosť odviezť sa na festival v sobotu, 4. augusta, Hontianskym expresom v unikátnom PARTY VOZNI SO ŽIVOU HUDBOU! A aby si si nemyslel, že ťa vlak odvezie len do Hontianskych Nemiec a ty nebudeš vedieť trafiť do Viníc (miesta konania festivalu) nemusíš sa báť – kyvadlová doprava bude zabezpečená. Vlak si na teba počká v Hontianskych Nemciach aj v nedeľu, 5. augusta, a odvezie ťa späť do Zvolena!

KÚP SI ŠPECIÁLNY SPIATOČNÝ LÍSTOK DO PARTY VOZŇA SO ŽIVOU HUDBOU!

Na výber máš dve kombinácie lístkov:

 1. sobota 4.8.: odchod zo Zvolena o 9:30; späť nedeľa 5.8. o 9:00
 2. sobota 4.8.: odchod zo Zvolena o 15:20; späť nedeľa 5.8. o 9:00

Po príchode vlaku do Hontianskych Nemiec bude pre každého držiteľa lístka zabezpečená spiatočná kyvadlová doprava do oblasti Vinice, kde sa bude festival prvý augustový víkend konať.

V cene špeciálneho lístka 9,90 € je zahrnutá:

 • vlaková doprava Zvolen – Hontianske Nemce party vozni s živou hudbou v sobotu,
 • vlaková doprava Hontianske Nemce – Zvolen v nedeľu,
 • kyvadlová doprava Hontianske Nemce, žel. stanica – Vinice a späť v sobotu a v nedeľu.

Deti do 6 rokov s doprovodom majú lístok zdarma.

Lístky kupuj tu: http://bit.ly/ExpresNaAtmosferu

Obyčajný lístok na Hontiansky expres nezávisle od Festivalu Atmosféra si budeš môcť zakúpiť na mieste. Pre viac informácii o udalosti klikaj sem: https://www.facebook.com/events/175028223175447/

PARKOVANIE

Parkovanie je umiestnené hneď pri hlavnom vstupe v areáli festivalu. Cena parkovanie je v cene vstupného.

KARAVANY A BUSY

Na festivale je možné zakempovať aj so svojím karavanom i busom v špeciálnom karavanom mesteku hneď vedľa areálu. Parkovanie je v cene lístka. Počet miest je obmedzený. V karavanovom mestečku je dostupná aj elektrina za poplatok 12 eur. Za poplatok sa platí na mieste.

STANOVANIE

Tento rok bude prístupných niekoľko miest vylenených na stanovanie. Za stanové miesto sa neplatí. Pri stanových mestečkách sú umiestnené chemické záchody, ale sú situované aj blízko areálu, kde sú prístupné sprchy a rovnako aj blízko parkoviska.

INÉ MOŽNOSTI UBYTOVANIA

V areáli festivalu už aktuálne nie su dostupné na prenájom žiadne chatky ani apartmány. Odporúčame sa pozrieť na možnosti ubytovania na Starej Hore v Sebechleboch –  www.starahora.sk alebo ubytovanie v blízkosti Sv. Antona, Banskej Štiavnice alebo Krupiny. Bližšie možnosti ubytovanie už aktuálne nie sú dostupné.

EKO festival

Ako môžeš pomôcť festivalu Atmosféra byť zelenší, redukovať odpad a chrániť prírodu?

Festival Atmosféra sa nachádza v krásnom areály lúky nad Hontianskými Nemcami a chceli by sme aby sa takýto aj zachoval a by sme našim správaním, čo najviac prispeli k ochrane nášho životného prostredia. Preto sme pre Vás, našich návštevníkov pripravili pár rád ako môžeme zredukovať odpad na Atmosfére a znížiť tak náš negatívny dopad na našu planétu.

 1. Zisti si, čo všetko bude poskytnuté na festivale a kriticky sa zamysli nad tým, čo skutočne budeš potrebovať. Čím menej si toho prinesieš, o to menej vecí sa budeš musieť starať, nájsť správny kontajner na vyhodenie a o to menej budeš stresovať pri balení na festival a z festivalu, kde sa môžeš ocitnúť pri balení unavený a v časovej tiesni.
 2. Prines si viacnásobné použiteľnú fľašu, ktorú si môžeš dopĺňať.
 3. Prines si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku) a pohár (máme aj festivalový znovupoužiteľný pohár prichystaný práve pre teba). Popros stánkarouv či by ti mohli dať ich jedlá do tebou donesenej nádobky. Takto ušetríš prírodu od odpadu z jednorazového príboru.
 4. Ak si chceš doniesť vlastné jedlo, skús si priniesť také, ktoré nevytvára toľko odpadu – prines si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.
 5. Ostatné jedlo si zabaľ do plastových znovupoužiteľných nádob. Dones si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.
 6. Ak si kúpiš jedlo a vznikne ti odpad, nájdi správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre teba pripravené koše na triedený odpad.
 7. Skús si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti. Internet je plný zaujímavých alternatív. Pomôžeš krásnej prírode v našom areály.
 8. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Aj zdvihnutie jednej cigarety a je zahodenie do správneho koša veľmi pomôže. Ak si udržíš čistotu okolo stanu, nakazíš týmto pozitívnym príkladom ostatných.
 9. Pri balení si zbaľ všetko, čo si si na festival priniesol.

DOBROVOĽNÍCTVO

Ak sa chceš naučiť niečo nové a zažiť Atmosféru aj z druhej strany, z pohľadu dobrovoľníka, ozvi sa na jano@festivalatmosfera.sk a prihlás sa TU.
Vyber si aktivitu, ktorá ťa najviac baví alebo, v ktorej sa chceš zlepšiť od vyberania vstupného, regulácie parkovania, stráženia vstupov, či rôznych manuálnych pomáhačkách. O jedlo a pitie a voľný vstup budeš mať postarané!

PREDAJCOVIA

Pokiaľ máte záujem prezentovať 3. – 4. 8. na Festival Atmosféra 2018 svoje výrobky, pozorne si prečítajte podmienky predaja a vyplňte registračný formulár. Registrácia je otvorená do 15.7.2018.
Podmienky predaja:    https://docs.google.com/document/d/1xg1h0–_TpeQlA9Wc2Nct2SwvxQXdpcmGWh7YuU4WCQ/edit?usp=sharing
Registračný formulár: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf6HOlis0f0259C44LLGI3d6WgQoq-EgsQ3MgwcKd0CyvW8XA/viewform

KYVADLOVÁ DOPRAVA

KYVADLOVÁ DOPRAVA:
SMER: autobusová zastávka HN -> Festival Atmosféra
ODCHODY PIATOK 3.8.
15:40
17:00
18:45
20:30
ODCHODY SOBOTA 4.8.
10:35
12:55
16:25
19:30
SMER: Festival Atmosféra -> vlaková stanica HN
ODCHODY NEDEĽA 5.8.
8:30
8:50
9:10

HYGIENA

V areáli festivalu bude prístupných niekoľko chemických záchodov a niekoľko miest s úžitkovou vodou. V areáli budú prístupné aj sprchy. Okrem úžitkovej vody bude dostupná aj cisterna s pitnou vodou, z ktorej si návštevníci budú môcť naberať vodu. Odporúame si priniesť vlastné fľaše alebo iné nádoby.

DETI, ŠTUDENTI, DÔCHODCOVIA A ZŤP

Deti do 12 rokov majú vstup na festival zadarmo. Mladí do 18 rokov, dôchodcovia, ZŤP a miestni, ktorí majú trvalé bydlisko v Hontianskych Nemciach budú mať na vstupe zľavnené vstupné. Cena vstupného na mieste pre mladých od 13 do 17 (vrátane) a domácich z Hontianskych Nemiec je na mieste 15 eur.  Cena vstupného pre ZŤP a dôchodcov je na mieste 10 eur.
Pre poukázanie zľavy je potrebné u mladých do 18 rokov a domácich sa preukázať občianskym preukazom a dôchodcovia a ZŤP príslušným preukazom. Pokiaľ sa návštevník nepreukáže príslušným dokladom, nie je možné uplatniť zľavu.

PSY

Festival Atmosféra je dog friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vodíku si psíka môžete priniesť so sebou.

OBMEDZENIA

Do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a rovnako aj návykové látky.

Pridaj komentár