7 dôvodov, prečo navštíviť festival Atmosféra

1. Atmosféra je v prírode

Mimo všetkého, na lúke za dedinou. Dokonalý únik od mestského ruchu, okolo len stromy a vinice, ale pritom to máš stále len na skok napríklad do Banskej Štiavnice – keby sa ti zažiadalo vidieť slovenské krásy. Alebo si prejsť nejaké turistické trasy, potom si užiť koncerty a vyblázniť sa dosýta.

ATM-19-1-1069jpg


2. Atmosféra je dostupná
A nemyslíme len vzdialenosťou. To, že sa deje na strednom Slovensku jej, samozrejme, dáva obrovskú výhodu (lebo nemusíš čerpať dovolenku a cestovať na ňu deň), ale najmä cenovo. Lístok v predpredaji stojí 35 €. Slovom – tridsaťpäť eur. Suma, ktorú by ťa vyšli možno dva koncerty a možno ešte viac. U nás ich máš počas dvoch dní minimálne 18 a to ešte nehovoríme o množstve sprievodného programu a aktivít. Dobrý deal, nie?

3. Atmosféra je malá
Rozumej – kapacitne.  Festival Atmosféra má (za bežných okolností) maximálnu kapacitu 3000 ľudí a tendenciu takou zostať. Žiadne masy, rady, tlačenica, obrovský areál a dlhé vzdialenosti, žiadne stráženie detí, aby sa nezatúlali. Jedna lúka, stage a stánky, dobrých ľudí tak akurát, príjemný tieň a čerstvý vzduch. Pohoda a sloboda. Robíme veci v malom, ale kvalitne.
Atmosféra 2021 ale bude iná - menšia, radostnejšia, a samozrejme bezpečná. Má kapacitu 1000 ľudí a je vypredaná.

4. Atmosféra je nielen o hudbe
Čo robí Atmosféru Atmosférou je aj jej kvalitný sprievodný program. Ten je vyskladaný tak, aby si si oddýchol, niečo sa dozvedel (nenútime, iba ak chceš) a hlavne – zabavil. Od diskusií na rôzne spoločenské témy so zaujímavými hosťami, cez tvorivé a hudobné workshopy pre malých i veľkých, vedomostné kvízy, hry, premietania filmov, trh s ručne robenými výrobkami až k množstvu gastro špecialít. Nechýba dokonca ani dobré pivko!

Atmosfera2019_martina_mlcuchova-52jpg

5. Atmosféra je aj o hudbe

Slovenskej a kvalitnej. Hudbe, ktorá možno nedostáva v éteri toľko priestoru, koľko by si zaslúžila. Hudbe, ktorá nestrhne masy, no napriek tomu si zaslúži obrovskú pozornosť. Preto to, že niekoho z nášho hudobného programu nepoznáš, nech ťa nedesí. Práve preto tam sú. Aby si videl, spoznal, zamiloval si. Lebo vedz, že na Slovensku je hudby obrovské množstvo, no stále platí, že o dobrom sa veľa nehovorí. A preto treba dvakrát toľko! 

6. Atmosféra je aj pre deti
Dôležitou časťou nášho programu sú aktivity pre deti. Hravé workshopy plné kreatívnych úloh, drevený kolotoč, bábkové divadlo, čítanie detských knižiek, detský spevák a dostatok priestoru na bláznenie. Všetko v bezpečí nášho areálu, na mäkkej tráve a v príjemnom tieni.

festival_atmosfera_2017_03jpg

7. Atmosféra má atmosféru

Kto tam bol, ten vie, o čom hovoríme. Kto tam nebol, mal by okúsiť. Atmosféra chce kultúrne šíriť lásku, radosť a pohodu. Osem rokov sa jej to darí. Za ten čas sa vypracovala z kulturáku na lúku len vďaka komunite ľudí, ktorí do toho každým rokom nezištne vkladajú svoju energiu a čas. Cítiť to všade naokolo a tebe nezostane nič iné, len sa nechať vcucnúť a užívať si. :)


Nevylučujeme, že okrem týchto siedmych dôvodov existujú aj mnohé ďalšie. Ak by sme sa na to náhodne opýtali návštevníkov predchádzajúcich ročníkov, každý by mal určite ten SVOJ dôvod. My sme vám však napísali o týchto - teraz je ale rad na vás. Tak čo, vidíme sa na atmosférickej lúke? 


Festival Atmosféra, 6. – 8. august 2021, Hontianske Nemce – Vinice 

Viac informácií sa dozviete v EVENTE na FACEBOOKU (Festival Atmosféra 2021).

Festival Atmosféra 2021 je už vypredaný!