Festival Atmosféra, Hontianske Nemce, 4.-6.8. 2023

Festival Atmosféra, Hontianske Nemce, 4.-6.8. 2023

O Atmosfére

Milí atmo-kamaráti, 

tento rok to bude už po desiatykrát kedy sa spolu stretneme na atmosférickej lúke v Hontianskych Nemciach. Za posledné roky sa Atmosféra stala obľúbeným festivalom – oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Našou Atmosférou. Príďte a nechajte sa presvedčiť sami. Už teraz sa teším na naše stretnutie. 

Gretka Pavlovová, hlavná organizátorka Atmosféry

Festival Atmosfera

Lokalita

Atmosféra sa koná na čarovnej lúke neďaleko Hontianskych Nemiec, 14 kilometrov od Krupiny. V lone prírody a v krásnom reliéfe lúk a miestnych vinohradov, poskytuje to najpríjemnejšie prostredie pre náš festival. 

Festival Atmosfera

Doprava

PARKOVANIE 

Tento rok máme k dispozícii dve parkovacie plochy. 

 1. REDUTA – lúka, ktorú pravidelní návštevníci veľmi dobre poznajú. Nachádza sa približne 500 metrov nad areálom. Je však relatívne malá a je šanca, že sa zaplní. Preto sme mysleli na náhradné riešenie. 
 2. LUCERNA – nová plocha, ktorá sa nachádza ešte pred areálom a je vzdialená cca 1,7 kilometra. Pre váš väčší komfort zabezpečujeme z Lucerny kyvadlovú dopravu, ktorá vás dovezie do areálu, pokiaľ sa vám nebude chcieť kráčať. 

Ak sa nechystáte autom, skúste využiť dopravnú skupinu FESTIVAL ATMOSFÉRA – DOPRAVA, kde nájdete odvoz alebo spolujazdcov.

Pokiaľ plánujete vlastným autom opúšťať areál večer a vracať sa ráno a zaparkujete v piatok na parkovisku Reduta, nevieme vám vaše miesto ďalšie dni garantovať. 

Parkovať na parkovisku môžete v piatok od 10.00 hod. 

Poznámka: na parkovisku pre autá nie je možné zložiť stan.

 

KYVADLOVÁ DOPRAVA – HONTIANSKA STRELA

Kyvadlová doprava bude z Hontianskych Nemiec na lúku premávať nasledovne:
PIATOK (Hontianske Nemce, aut.zast.  Atmosféra)
11:00
11:30 (smer od Banskej Štiavnice)
12:35
13:55
14:00
15:00
15:35
16:05
17:00
18:35
19:30
20:20
22:35 (smer od Zvolena)
PIATOK (Hontianske Nemce, žel.st.  Atmosféra)
14:20
16:20
20:15
SOBOTA (Hontianske Nemce, aut.zast.  Atmosféra)
11:30
13:15
19:15
NEDEĽA (Atmosféra  Hontianske Nemce, aut.zast.)
9:50
12:00
15:00

 

TAXI – TAXI – TAXI

Vybavili sme pre vás spoluprácu s dvoma taxislužbami, taxíky budú stáť a čakať pri registrácii, aby vás mohli odviezť tam, kam potrebujete.

1. SPLAŠENÝ SLIMÁK
-> môžete si stiahnuť aplikáciu Splašený slimák, ale v infostánku bude aj tablet, ktorý bude fungovať ako objednávací online kiosk.
-> +421 944 600 638

2. TAXI EXPRES KRUPINA
-> +421 904 404 900

 

Festival Atmosfera

KARAVANY A BUSY – (lístky sú vypredané)

Na Atmosfére môžete zakempovať aj so svojím karavanom, či mikrobusom v karavanovom mestečku hneď vedľa areálu. Cena za karavanové miesto je 35 € a zahŕňa prístup k elektrine, vlastným chemickým toaletám, ako aj k úžitkovej vode. Keďže ide o pokojnú a tichú zónu v prírode mimo hluku areálu Atmosféry, miesto je vhodné aj pre rodinky s deťmi.

Upozornenie: KARAVAN TICKET v sebe nezahŕňa vstupenku na festival.

 

Ak prichádzate na lúku karavanom (do karavanového mestečka), môžete prísť už vo štvrtok od 18.00 hod.* a zostať do pondelka 10.00 hod., elektrinu však pustíme len počas festivalu, tzn. od piatka rána do nedele poobedia. 

*Karavany môžu prísť vo štvrtok od 18.00-22.00 hod., potom až v piatok od 10.00 hod. 

Festival Atmosfera

Ubytovanie

STANOVÉ MESTEČKO

Niekoľko metrov od areálu festivalu sa nachádza stanové mestečko. Možnosť postaviť si stan je zadarmo a mestečko je vybavené chemickými záchodmi. Neďaleko sa nachádzajú aj prírodné sprchy. 

UBYTOVANIE V OKOLÍ

Ak nie ste fanúšikmi stanovania alebo karavanov, môžete využiť možnosť ubytovania v okolitých dedinkách a mestách. Odporúčame však rezervovať si svoju izbu čo najskôr.

Festival Atmosfera

Ekológia

Atmosféra sa nachádza v prírode a snažíme sa ju pripravovať čo najviac v súlade s ňou. Preto vás chceme poprosiť, aby ste na to mysleli aj pri balení a aby ste so sebou nosili čo najmenej plastov a také prípravky, ktoré sú pre prírodu nezávadné. 

Atmosféra chce byť zelenšia a vďaka vám sa jej to podarí

Pripravili sme si pre vás deväť bodov, vďaka ktorým spolu vytvoríme taký festival, na ktorý sa príroda nebude hnevať. 

 1. Zamyslite nad tým, čo budete skutočne potrebovať. Čím menej toho prinesiete, o to menej vecí sa budete musieť starať, hľadať správny kontajner na vyhodenie a o to menej budete stresovať pri balení na festival a z festivalu.
 1. Prineste si viacnásobne použiteľnú fľašu, ktorú si môžete dopĺňať pitnou vodou. 
 1. Prineste si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku). Poproste stánkarov, či by vám mohli dať ich jedlá do vami donesenej nádobky. Takto prispejete k zníženiu využívania jednorazových riadov. 
 1. Ak si chcete doniesť vlastné jedlo, skúste si vybrať také, ktoré nevytvára zbytočný odpad (banán predsa nemusí byť v mikroténovom sáčku) – prineste si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.
 1. Ostatné jedlo si zabaľte do znovupoužiteľných nádob. Doneste si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.
 1. Ak si kúpite jedlo a vznikne vám odpad, nájdite správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre vás pripravené koše na triedený odpad.
 1. Skúste si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti.
 1. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Ak si udržíte čistotu okolo stanu, nakazíte týmto pozitívnym príkladom ostatných.
 1. Pri balení si zbaľte všetko, čo ste si na festival priniesli.
Festival Atmosfera

Obmedzenia

Bezpečnosť a hladký priebeh festivalu je pre nás veľmi dôležitý – preto do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a návykové látky.

PSY

Atmosféra je dog-friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vôdzke si psíka môžete priniesť so sebou.