Festival Atmosféra, Hontianske Nemce, 2. - 4. august 2024

Festival Atmosféra, Hontianske Nemce, 2. - 4. august 2024

O Atmosfére

Milí atmo-kamaráti, 

tento rok to bude už po dvanástykrát, kedy sa spolu stretneme na atmosférickej lúke v Hontianskych Nemciach. Za posledné roky sa Atmosféra stala obľúbeným festivalom – oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Našou Atmosférou. Príďte a nechajte sa presvedčiť sami. Už teraz sa teším na naše stretnutie 2. až 4. augusta 2024. 

 

Gretka Pavlovová, hlavná organizátorka Atmosféry

Festival Atmosfera

Lokalita

Atmosféra sa koná na čarovnej lúke neďaleko Hontianskych Nemiec, 14 kilometrov od Krupiny. V lone prírody a v krásnom reliéfe lúk a miestnych vinohradov, poskytuje to najpríjemnejšie prostredie pre náš festival. 

Na festival môžete prísť viacerými spôsobmi: 

– vlakom, 
– autobusom, 
– zdieľanou formou dopravy (možno svojho parťáka do auta alebo vozidlo nájdete v našej FB skupine),
– alebo autom (prípadne na inom dvoj- a štvorkolesovom vozidle). 

Festival Atmosfera

Parkovanie

Na Atmosfére máte niekoľko možností parkovania. Ak chcete využiť štandardnú parkovaciu plochu, máme k dispozícii dve – P1 a P2. Primárne budeme autá smerovať na plochu P1, keď sa zaplní, budeme ich posielať na plochu P2. Obidve sa od areálu nachádzajú približne 12-14 minút peši. 

Parkovacie plochy P1 a P2 sú bezplatné, treba k nim pristupovať ako ku štandardným parkoviskám, preto je zakázané na ne prichádzať s nadrozmernými (obytnými) vozidlami a rozkladať si pri autách stan. Na to slúžia auto&stan a karavan parking, o ktorých sa viac dočítate nižšie. 

Parkoviská P1 a P2 sú k dispozícii od piatku, 2. augusta od 9:00 hod. až do ukončenia festivalu. 

Prosíme pri parkovaní rešpektovať pokyny dobrovoľníkov. 

Festival Atmosfera

Karavan parking

Karavan parking je plocha, ktorá sa nachádza najbližšie k festivalovému areálu (približne 4 minúty peši). Jej výhodou je blízkosť k festivalovému areálu a vybavenie. V cene 69 € dostanete státie pre svoje obytné auto/karavan a prístup k elektrine. Každá parcela má rozlohu 6×7 metrov, preto vás pri vašich karavanových plánoch prosíme o rešpektovanie tejto plochy. Odporúčame vám priniesť si čo najdlhšiu predlžovačku, aby ste sa mohli napojiť na zdroj energie.

Na karavan parking môžete prísť aj s autom a rozložiť si na svojej zakúpenej parcele stan – karavan/obytné auto nie je podmienkou. 

Na karavan parking bude možné prísť už vo štvrtok a odísť až v pondelok, časy, kedy to bude možné, ešte upresníme. Prístup k elektrine zabezpečujeme len počas festivalu. 

Festival Atmosfera

Auto&stan parking

Auto&stan parking je plocha, ktorá sa nachádza približne 6 minút kráčania od festivalového areálu. Jej výhodou je blízkosť k festivalovému areálu a vybavenie. V cene 39 € dostanete státie pre svoje auto so stanom, pričom rozloha jednej parcely je 6×6 metrov.  Pri vašich parkovacích plánoch vás prosíme o rešpektovanie tejto plochy. 

Na auto&stan parking bude možné prísť vo štvrtok a odísť v pondelok, časy, kedy to bude možné, ešte upresníme. 

Auto&stan parking je pre rok 2024 VYPREDANÝ! 

Festival Atmosfera

Kyvadlová doprava

Informácie o kyvadlovej doprave tu nájdete niekoľko týždňov pred festivalom. 

Festival Atmosfera

Taxi

Informácie o taxíkov tu nájdete niekoľko dní pred festivalom.

Festival Atmosfera

Stanové mestečko

ZADARMO

Niekoľko metrov od areálu festivalu sa nachádza stanové mestečko. Možnosť postaviť si stan je ZADARMO a mestečko je vybavené chemickými záchodmi. Neďaleko sa nachádzajú aj prírodné sprchy. 

Miesto v stanovom mestečku si nie je potrebné rezervovať dopredu.

Festival Atmosfera

Ekológia

Atmosféra sa nachádza v prírode a snažíme sa ju pripravovať čo najviac v súlade s ňou. Preto vás chceme poprosiť, aby ste na to mysleli aj pri balení a aby ste so sebou nosili čo najmenej plastov a také prípravky, ktoré sú pre prírodu nezávadné. 

Atmosféra chce byť zelenšia a vďaka vám sa jej to podarí

Pripravili sme si pre vás deväť bodov, vďaka ktorým spolu vytvoríme taký festival, na ktorý sa príroda nebude hnevať. 

  1. Zamyslite nad tým, čo budete skutočne potrebovať. Čím menej toho prinesiete, o to menej vecí sa budete musieť starať, hľadať správny kontajner na vyhodenie a o to menej budete stresovať pri balení na festival a z festivalu.
  1. Prineste si viacnásobne použiteľnú fľašu, ktorú si môžete dopĺňať pitnou vodou. 
  1. Prineste si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku). Poproste stánkarov, či by vám mohli dať ich jedlá do vami donesenej nádobky. Takto prispejete k zníženiu využívania jednorazových riadov. 
  1. Ak si chcete doniesť vlastné jedlo, skúste si vybrať také, ktoré nevytvára zbytočný odpad (banán predsa nemusí byť v mikroténovom sáčku) – prineste si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.
  1. Ostatné jedlo si zabaľte do znovupoužiteľných nádob. Doneste si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.
  1. Ak si kúpite jedlo a vznikne vám odpad, nájdite správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre vás pripravené koše na triedený odpad.
  1. Skúste si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti.
  1. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Ak si udržíte čistotu okolo stanu, nakazíte týmto pozitívnym príkladom ostatných.
  1. Pri balení si zbaľte všetko, čo ste si na festival priniesli.
Festival Atmosfera

Obmedzenia a zákazy

Bezpečnosť a hladký priebeh festivalu je pre nás veľmi dôležitý – preto do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a návykové látky.

V areáli, na parkovacích a parkovaco-kempovacích plochách, ako aj v stanovom mestečku nie je dovolené zakladať oheň. 

PSY

Atmosféra je dog-friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vôdzke si psíka môžete priniesť so sebou.