Festival Atmosféra, Hontianske Nemce, 4.-6.8. 2023

Festival Atmosféra, Hontianske Nemce, 4.-6.8. 2023

O Atmosfére

Milí atmo-kamaráti, 

tento rok to bude už po jedenástykrát kedy sa spolu stretneme na atmosférickej lúke v Hontianskych Nemciach. Za posledné roky sa Atmosféra stala obľúbeným festivalom – oslavou leta, života a radosti. Je to jedinečné stretnutie na krásnej zelenej lúke medzi vinicami, na ktorej sa necháte omámiť dobrou hudbou, zaujímavými debatami, literatúrou či detskými divadlami, úsmevmi ľudí, slnkom, prírodou a pohodou. Našou Atmosférou. Príďte a nechajte sa presvedčiť sami. Už teraz sa teším na naše stretnutie. 

Gretka Pavlovová, hlavná organizátorka Atmosféry

Festival Atmosfera

Lokalita

Atmosféra sa koná na čarovnej lúke neďaleko Hontianskych Nemiec, 14 kilometrov od Krupiny. V lone prírody a v krásnom reliéfe lúk a miestnych vinohradov, poskytuje to najpríjemnejšie prostredie pre náš festival. 

Festival Atmosfera

Doprava

PARKOVANIE 

Ako minulý rok, aj tento rok pre vás bude k dispozícii parkovisko Reduta (500 m od areálu) a v prípade jeho zaplnenia aj parkovisko Lucerna (1,7 km od areálu). Tieto parkoviská budú zadarmo a z Lucerny bude chodiť do areálu kyvadlová doprava. 

Novinka tohto roka: AUTOSTAN PARKING. Kúpte si výhodné státie pre vaše auto, postavte si pri ňom stan – to za 29 €. Plocha sa nachádza za karavan parkingom, čiže je pokojnejšia a tichšia. 

Poznámka: v autostan parkingu nie je (na rozdiel od karavan parkingu) k dispozícii elektrická energia. 

 

KYVADLOVÁ DOPRAVA – HONTIANSKA STRELA

Časy, kedy bude kyvadlová doprava premávať na lúku upresníme niekoľko dní pred festivalom. 

 

TAXI – TAXI – TAXI

Spolupráce s miestnymi taxíkmi upresníme niekoľko dní pred festivalom. 

Festival Atmosfera

Ubytovanie

STANOVÉ MESTEČKO

Niekoľko metrov od areálu festivalu sa nachádza stanové mestečko. Možnosť postaviť si stan je zadarmo a mestečko je vybavené chemickými záchodmi. Neďaleko sa nachádzajú aj prírodné sprchy. 

UBYTOVANIE V OKOLÍ

Ak nie ste fanúšikmi stanovania alebo karavanov, môžete využiť možnosť ubytovania v okolitých dedinkách a mestách. Odporúčame však rezervovať si svoju izbu čo najskôr.

Festival Atmosfera

Ekológia

Atmosféra sa nachádza v prírode a snažíme sa ju pripravovať čo najviac v súlade s ňou. Preto vás chceme poprosiť, aby ste na to mysleli aj pri balení a aby ste so sebou nosili čo najmenej plastov a také prípravky, ktoré sú pre prírodu nezávadné. 

Atmosféra chce byť zelenšia a vďaka vám sa jej to podarí

Pripravili sme si pre vás deväť bodov, vďaka ktorým spolu vytvoríme taký festival, na ktorý sa príroda nebude hnevať. 

  1. Zamyslite nad tým, čo budete skutočne potrebovať. Čím menej toho prinesiete, o to menej vecí sa budete musieť starať, hľadať správny kontajner na vyhodenie a o to menej budete stresovať pri balení na festival a z festivalu.
  1. Prineste si viacnásobne použiteľnú fľašu, ktorú si môžete dopĺňať pitnou vodou. 
  1. Prineste si jednu alebo dve znovupoužiteľné nádobky a príbor (poprípade látkovú vreckovku). Poproste stánkarov, či by vám mohli dať ich jedlá do vami donesenej nádobky. Takto prispejete k zníženiu využívania jednorazových riadov. 
  1. Ak si chcete doniesť vlastné jedlo, skúste si vybrať také, ktoré nevytvára zbytočný odpad (banán predsa nemusí byť v mikroténovom sáčku) – prineste si svoju obľúbenú zeleninu a ovocie v plátenej alebo inej znovupoužiteľnej taške.
  1. Ostatné jedlo si zabaľte do znovupoužiteľných nádob. Doneste si doma napečené jedlo – delením sa o prinesené jedlo medzi sebou môžeme obohatiť festival o kulinárske zážitky.
  1. Ak si kúpite jedlo a vznikne vám odpad, nájdite správne koše, kde ich vyhodiť – máme pre vás pripravené koše na triedený odpad.
  1. Skúste si priniesť ekologickejšie mydlo, zubnú pastu a ďalšie výrobky osobnej starostlivosti.
  1. Skúsme navzájom po sebe upratovať. Ak si udržíte čistotu okolo stanu, nakazíte týmto pozitívnym príkladom ostatných.
  1. Pri balení si zbaľte všetko, čo ste si na festival priniesli.
Festival Atmosfera

Obmedzenia

Bezpečnosť a hladký priebeh festivalu je pre nás veľmi dôležitý – preto do areálu nie je dovolené nosiť sklo, zbrane, vlastný (prelievaný) alkohol a návykové látky.

PSY

Atmosféra je dog-friendly festival. Voľný pohyb psíkov je síce zakázaný, no na vôdzke si psíka môžete priniesť so sebou.